Trochu jiné bydlení


Zdá se vám, že všechny relevantní byty, na které máte zálusk, jsou mimo vaše finanční možnosti? V tom případě se můžete zkusit poohlédnout jinde.

Trochu jiné bydlení

Ne každý si dnes může pořídit vlastní bydlení a je docela jedno, jestli má zálusk na menší byt nebo velkou rodinnou vilku. Ceny obytných nemovitostí zkrátka za posledních několik let radikálně stouply a je tudíž stále více a více lidí, kteří si je nemohou dovolit. Prognóza, co se týče budoucnosti, rovněž není příliš pozitivní. Neočekává se, že by v následujících několika letech byla situace diametrálně odlišná. Spíše se bude všechno ještě více zdražovat, což není dobrá zprava pro nikoho, natož pro jedince s nižšími příjmy než je průměr.

Dům na kolech

Bydlen v podnájmu však také není žádné terno. I podnájmy jsou totiž dražší a dražší a navíc v nich nikdy nemáte nic jistého. Naštěstí i přes tuto neradostnou realitu existuje světlo na konci tunelu. Má podobu mobilních domů, které se dají i ve svých nejlepších modelech koupit za skutečně příjemné ceny.

Levné bydlení

Mobilheim Top-mobilnidomy není asi vysněným bydlením pro nikoho, ale pokud dáte tomuto druhu obydlí alespoň jednu malou šanci, nakonec si ho možná i koupíte. Velkým lákadel je samozřejmě cena, ale pochopitelně se nejedná o lákadlo jediné. Velikostí to u vás tento druh bydlení asi nevyhraje, ale co se týče zařízení interiéru, to už je něco jiného. Pochopitelně se nejedná o nic úžasného, nicméně kompletní vnitřní vybavení včetně všech podstatných elektrospotřebičů ve standardním bytě jen tak nedostanete. Sice si za to v podstatě zaplatíte, ale mnohem méně, než kdybyste si museli vybavení kupovat sami někde v obchodě.

Pro valnou část zájemců je navíc příjemným zjištěním, že na rozdíl od rodinných domů zde nemusí vystavovat své nervy rozjíveným úředníkům. Kdybyste totiž chtěli kupovat, natož pak stavět vilku, čekejte, že se v těch papírech skoro utopíte. V případě, že si zvolíte bydlení na kolečkách, budete muset také cestovat na stavební úřad, ale pouze jedno, maximálně dvakrát. Tento druh obydlí je totiž vedeno pomalu jako budka na nářadí a tudíž stačí jeho přítomnost na pozemku prostě jen ohlásit.