Děti ze zkumavky


Umělé oplodnění neboli oplodnění ve zkumavce je takové, že se vajíčko oplodňuje mimo tělo ženy. Oplodněné vajíčko je pak vráceno ženě do dělohy, kde probíhá vývin miminka. Dělá se u žen, které jsou neplodné. Aby bylo oplodnění úspěšné, je potřeba zdravé vajíčko. Nejčastěji se používá až jako poslední metoda, pokud se stále nedaří otěhotnět.
zkumavky na odběr krve
V dnešní době je v česku přes 200 000 dětí, které se narodili právě ze zkumavky. Bohužel problémy s otěhotněním rostou v čím dál tím ve větší míře. Česká republika je jednou z nejvyhledávanější destinací pro neplodné páry. Samozřejmě se nejedná o levnou záležitost. Ceny se pohybují různě. U nás stojí okolo 90 000,-.

Na celém světě existuje skoro šest milionů lidí, kteří se tímto způsobem narodili. Každé třetí umělé oplodnění bývá úspěšné. Pokud se rozhodnete jít na umělé oplodnění, musíte počítat s tím, že první pokus může být neúspěšný.

Do 39 let je umělé oplození hrazeno pojišťovnou a mohou jí podstoupit ženy od 18 let. Důležité je, že věk v tomhle opravdu nehraje roli.
Pokud je zahájena léčba neplodnosti, jedná se opravdu o běh na dlouhou trať. Kolem neplodnosti ale existuje mnoho pověr, které nejsou opravdu pravdivé a ženy jsou pak akorát vystrašené. Zbytečně.

Možná jste již někdy slyšeli už o tom, že byste měli čekat více než rok, než půjdete na umělé oplodnění. Lži. Je úplně jedno kdy zajdete za svým ošetřujícím lékařem. Čekáním se zbytečně okrádáte o čas.
Další lží je to, že neznáte nikoho ze zkumavky. Na světě existuje několik miliard lidí. Vážně si myslíte, že nikoho takového neznáte? Určitě znáte, jen nevíte, že byl tímto způsobem počat.
miminko v osušce
Říká se, že děti, které byly počaty ze zkumavky, bývají častěji nemocné. Není prokázáno, jestli je to pravda, ale ví se, že se rodí o něco dříve než normální děti.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, zkuste navštívit.