Jak vybavit dětský pokoj efektivně a zároveň prakticky? Klidně si nechte poradit


Chystáte se vybavit dětský pokoj a nevíte, jak na to? Určitě popřemýšlejte o funkci pokojíčku do budoucna a zapomeňte na křiklavé barvy. Co dál musíte vědět?

Jak vybavit dětský pokoj efektivně a zároveň prakticky? Klidně si nechte poradit

Vybavování dětského pokoje je asi nejkrásnější pro nastávající maminku, která se při realizaci už nemůže dočkat na svého potomka. Jak děti rostou, je stále obtížnější realizovat jakékoliv změny a právě na to by žádný nastávající maminka neměla zapomenout. Dítě bude možná svůj pokojíček využívat až do odchodu na vysokou, a proto šetřete s křiklavými barvami a myslete na budoucnost i při výběru nábytku.

pexels-photo-3662667

Načerpejte inspiraci

Návrh dětského pokoje od profesionála vám může ušetřit spousty starostí a práce. Můžete jen načerpat inspiraci, nikde není napsáno, že se podle návrhu musíte řídit do posledního puntíku. Je ale dobré vědět, s čím vším je potřeba do budoucna počítat, což si zvláště nastávající čerství rodiče neumí moc představit. Je možná roztomilé vybavit pokojíček pro holčičku v bílých a růžových barvách se všemi roztodivnými motivy. Jenže i vaše malá holčička zanedlouho vyroste a možná, že už na obláčku z růžové cukrové vaty nebude chtít spát. Co uděláte? Vybavíte celý pokojíček znovu? Na to nikdo z nás nemá peníze, čas ani náladu, nemyslíte?

pexels-photo-4046082

Praktické i krásné

Vybírejte tedy takové kousky, které jsou praktické a zároveň krásné na pohled. I krásný nábytek může být nadčasový a praktický zároveň, na to nezapomínejte. Při výběru barvy před malováním se držte při zemi a volte jednoduché jemné zemité tóny, které nakonec oživíte šikovnými doplňky nebo stěnou z fotek. Vyhrát si s detaily už můžete podle sebe, doplňky a dekorace se dají snadněji vyměnit za jiné. Určitě je to lepší, než malovat nově každé dva roky, podle toho, co zrovna vaše dítě bude považovat za moderní.

Stejně si počínejte při výběru z nábytku, ten by měl být z kvalitního a pevného materiálu, když bude umístněný v dětském pokoji, no a takový nábytek by měl samozřejmě vydržet jako nový roky. Od dětské postýlky přejděte rovnou na klasickou velikost postele, abyste ji nemuseli zase měnit, stejně tak volte praktické skříně či šuplíky. Hrací plocha pro děti, ale samozřejmě musí zůstat v každém věku.