Betonové ploty České Budějovice se mohou sladit se dřevem


Českobudějovicko patří k nejkrásnějším oblastem naší země, některá místa poskytují daleké rozhledy do krajiny a vězte, že stojí za to je navštívit. Lidé, kteří tu žijí, si zpravidla ani neuvědomují, jakou harmonii krajiny nám tu naši předkové zanechali, ať už se jedná o třeboňské rybniční soustavy protkané umělými vodními kanály a řekou Lužnicí, anebo pohoří Blanského lesa a údolí řeky Vltavy.

rostlina na cihlové zdi

Výstavba domů, případně jejich rekonstrukce, v tomto regionu vyžaduje také vyřešit oplocení pozemku. Ne každý má ovšem štěstí na překrásné výhledy na les, louku s rybníkem, nebo panorama městských hradeb, řada staveb se nachází v místech, která je nutné oddělit zdivem, a chránit své soukromí, což jsou kupříkladu městské ulice, silnice, dálniční tahy, blízkost průmyslové zóny, železniční koridor atp.

Vsaďte na betonové sloupky a desky

Stavět zeď z tvárnic – to se vám docela prodraží. Budete mít sice zdivo pevné a široké, ale hrubým odhadem vás čtvereční metr vyjde na cca 4 tisíce korun. Levnější, a přitom dostatečně pevnou a stabilní variantou, jsou betonové ploty České Budějovice. Základ tvoří do země upevněné svislé sloupky a mezi ně se pak vsazují tenké desky, které nevyžadují žádnou podezdívku, ani sokl. Betonový plot nezabere tolik místa na vaší parcele (tloušťka desek je cca 6 cm), je postavený mnohem rychleji, než zídka z tvárnic, a je možné vybrat si z více barev a tvarových dekorů povrchů jednotlivých odlitků. Životnost prefabrikovaných dílců se odhaduje na desítky let.

psí víno na zdi

Beton a dřevo – kombinace těchto dvou materiálů se k sobě hodí, můžete se o tom přesvědčit, pokud si „vyhledáte“ toto řešení na internetu, anebo se půjdete podívat „na živo“ na nějakou podobnou stavbu. Z betonových desek se vytvoří pevný základ a na něj se pak pokládají latě – buď ve svislé, nebo ve vodorovné poloze. Výhodou je možnost volit výšku soklu i dřevěných latí podle potřeby, stejně tak i barvu. Zajímavé kombinace vznikají např. u krémové, světle šedé, či okrové barvy betonu, doplněné o lazurovací lak dřeva v odstínu Mahagon, Pinie, Kaštan, Dub, Teak, nebo Sipo.