Táhněte ve firmě za jeden provaz


Ve firmě bychom vždy měli táhnout za jeden provaz, být si nápomocní a spoléhat jeden na druhého…ale ne každý se v práci může pyšnit takovým týmem lidí. Role zaměstnavatele bývá vždy nevděčnou profesí a dosáhnout jakési pospolitosti se může zdát jako nadlidský úkol. Zatímco vy vidíte cíl vaší práce, vaši zaměstnanci často jenom výplatní pásku, kterou na konci měsíce dostanou. Pokud toužíte po tom, aby vaši zaměstnanci byli do práce stejně zapálení jako vy, je potřeba v práci nastavit jistou atmosféru, která je pro dané pracovní prostředí klíčová.

spolupráce zaměstnanců

Všimli jste si někdy, kolik vlastně máte v okolí nespokojených lidí, kteří si věčně stěžují na své dosavadní zaměstnání? Jedná se o jedno z nejčastějších témat, které si vyslechnete. Nadávky na šéfa, mizernou výplatu, na nepohodlnou židli nebo na bolavé oči od věčného koukání do počítače. Zaměřte se na nejdůležitější body, které vás dokážou stmelit v jeden celek, který vám budou ostatní firmy v hloubi duše závidět.

 

1.       Správný systém odměňování

Řada zaměstnavatelů motivuje své zaměstnance podle jakéhosi systému výdělků podle odvedené práce. To má ovšem naopak velmi negativní vliv na psychiku lidí ve firmě. Namísto společné vize docílíte akorát toho, že se všichni budou s hrůzou dívat na výplatní pásku.

 

Raději dejte svým zaměstnancům pocit jistoty, stálost, jedině tak vytvoříte prostředí, ve kterém se bude dobře pracovat. Pokud někdo udělá práci nad rámec, odměňte ho za to a uvidíte, že si takového bonusu bude vážit o to víc.

 recepce firmy

2.       Společně trávený čas mimo firmu

Firemní akce jsou rozhodně zpestřením jinak nudného stereotypu. Nedělejte však akce příliš často a rozhodně ne o víkendech. Jednou za čas však uspořádejte menší oslavu, firemní raut nebo třeba bowling. Je to velmi důležité, protože se jedná o jednu z mála možností, kdy se mohou setkat jednotlivé články firmy, příležitost, kdy se pobavit i o něčem jiném než o pracovních záležitostech.