Ruce jako hedvábí


Je pravdou, že to první, co na člověku upoutá je postava, obličej, vlasy, nejen ony si zaslouží to nejlepší, dbát bychom měli i na to, co oblékáme. Ale to všechno je opravdu jen první dojem, pokud s někým budete delší dobu, určitě si všimne i jiných věcí, na první pohled ne až tak patrných, a to jsou třeba ruce. Těm se nedostává tolik péči, jak by si zasloužily. Obzvláště v zimních, chladných měsících dostávají pěkně zabrat.
ruka na stromě
Jak začít?
Jen občasné použití krému na ruce v žádném případě stačit nebude. Hygienické návyky by měly být na prvním místě, a to již od útlého věku, tedy mytí pokaždé, když přijdete z venku a samozřejmě po použití toalety. Záleží na tom, jakou má kdo pokožku a také na tom, co jaké činnosti se věnuje, jinak budou vypadat ruce ženy pracující v kanceláři a jinak té, která pracuje fyzicky. Krém určený péči o ruce by neměl chybět v žádné výbavě mezi kosmetickými přípravky a ani v žádné kabelce. Ideální je takový, který se rychle vsákne, posledním hitem jsou např. pěny na ruce, kromě toho, že se skvěle roztírají, mají i příjemnou vůni. Na noc si můžete pořídit regenerační krém a na ruce navléknout kosmetické rukavice.

náramek na ruce
Upravené nehty vždy a všude
Součástí rukou jsou samozřejmě i nehty. Pokud tělo postrádá některý z důležitých vitamínů, projeví se to na právě na nehtech. Některá žena má svoje pěkně tvarované a kvalitní od přírody, jiná jim zase musí trochu pomoci. Zlozvyk, kterým je kousání nehtů, je dost častým problémem a nehtům rozhodně neprospívá. Proto se ho snažte co nejdříve zbavit. Nůžky zahoďte a pořiďte si kvalitní pilník, nehty zkracujte pouze jím. Tím eliminujete tolik nepříjemné lámání. Co se týká laku na nehty, barvu volte opatrně, nejprve použijte podkladový lak. Alespoň 1x za měsíc si dopřejte manikúru od odbornice, péče manikérky vám jistě udělá dobře, kromě toho, že odejdete s odborně upravenýma rukama, skvěle se i zrelaxujete.