Příjemné posezení


Lidé se zpravidla posadí rádi. Pokud se tedy posadí sami tam, kam se posadit chtějí, pokud je nepošle sedět soud za katr. Mnozí z nás se totiž den co den něco naběhají, aby zvládli všechny své povinnosti, a když pak dorazí domů nebo na jiné místo, kde si lze odpočinout, vezmou zavděk alespoň kratičkým usazením se spojeným s relaxací a čerpáním nových sil.
A i ti, kdo toho zrovna moc nenaběhají, se posadí rádi. Tu třeba u táborového ohně, tu v restauraci, tu na zahrádce pod slunečníkem a tu na pařez uprostřed lesa, tu na nějakou židli. A nejčastěji a také nejpohodlněji se jeden usadí na pravou a nefalšovanou sedačku.
obrázky nad pohovkou
Onou sedačkou pochopitelně nemyslím tu od bicyklu nebo v autě, nýbrž onen kus nábytku, jímž naše domácnosti často oplývají.
Člověk přijde domů, svlékne ze sebe svršky a dřepne si na takovou sedačku. A vzápětí by ho měl opanovat pocit blaženosti. Měl by se rozvalen na tomto kusu nábytku cítit jako v ráji.
Měl by. Protože dnes už jsou takové sedačky běžně k mání a není žádný problém si z těch nabízených vybrat tu pravou. Tu, která je krásná, ale nejen to. Protože podobně jako u lidí nezáleží ani u sedaček jenom na jejich vzhledu.
Někomu jde výhradně o to, aby si na této poseděl, než si zase půjde svou cestou, ovšem jsou mezi námi i tací, kdo na tento kus nábytku kladou i další nároky.
Někomu je zapotřebí, aby se na jeho pohovce dalo nejen sedět, ale i spát, a proto volí sedačku rozkládací, jež jako postel posloužit dokáže a zároveň nezabírá ani příliš mnoho místa.
čaj u knihy
Jiný chce pohovku obyčejnou a menší, aby se mu do jeho bytu zvícího velikosti králíkárny tato vešla, jiný chce pro změnu nějakou větší, to aby se na ni vešla před televizní obrazovkou jeho celá tuze početná rodina i s případnými hosty, další chce hlavně ten správný vzhled, aby mu jeho pohovka ladila s tím ostatním, čím má domov zařízený.
Zdá se to být složité, ale věřte, že díky tomu tak není. Protože zde naleznete tolik rozmanitých kousků, že je prakticky vyloučeno, aby tam mezi nimi nebyl právě i ten váš.
Ten, na který se jednoho krásného dne i vy po práci s úlevou usadíte. A v případě správné volby budete v mžiku jako v sedmém nebi.