Nejmenší zooparky v České republice


Zoopark Zájezd

Jeden z nejmenších, přesto velice zajímavých minizoo v Česku. Na ploše pouhých dvou a půl hektaru můžete obdivovat více než 50 druhů exotických zvířat, mezi nimi např. kočkovité šelmy, klokany, opice, lamy, surikaty, velbloudy, ale i jedovaté druhy žab a největšího chameleona na světě. Prohlídky s průvodcem se snaží pořadatelé rozšířit o další zábavný program, např. krmení dravých ptáků, divadelní hry, dětské soutěže a naučné programy.
hlava žirafy
Celá koncepce parku spočívá v řešení výstavby voliér a ohrad z přírodních stavebních materiálů, kde výrazně dominuje dřevo. Malá obec Zájezd je velmi dobře dostupná po dálnici D7 z Prahy z odbočky za městečkem Buštěhrad. Zahrada začala vznikat v roce 1998 a teprve po deseti letech výstavby byla poprvé zpřístupněna veřejnosti.

Zoopark Radonice

V okrese Praha-východ našla svůj domov hospodářská zvířata, o něž se jejich bývalí majitelé z nejrůznějších důvodů přestali starat. Buď se jich chtěli zbavit, nebo na péči nestačili např. ze zdravotních důvodů. Zajímavou raritou jsou i dvě malá liščata, která byla nalezena v liščí noře při výkopu základů pro rodinný dům.
sedící surikata
Specifikem zdejšího koutu přírody v Radonicích je možnost zvířata samostatně pohladit a krmit (vhodným přiděleným krmivem), tím mezi lidmi a zvířaty vzniká určité pouto, které návštěvníky dokáže oslovit. Pro děti je k dispozici hřiště s prolézačkami a trampolínou, větší skupiny si mohou pronajmout ohniště a večer posedět u táboráku . Dokonce je možný i prodej některých zvířátek.
hlava papouška

ZOO Tábor

V roce 2015 byl pro veřejnost otevřen areál malé zoologické zahrady na okraji jihočeského města Tábor. Rozprostírá se na ploše o rozloze 10 hektarů a jeho obliba neustále roste. Za měsíc navštíví ZOO zhruba 20 tisíc lidí. V Táboře byla původně v provozu ZOO Tábor – Větrovy, ta však zanikla po čtyřech letech provozu. Na rozsáhlých venkovních výbězích se můžete seznámit s více než šedesáti druhy živých tvorů, jejichž původní domovinou je převážně Jižní Amerika. Areál byl vybudován na velmi zajímavém místě, s působivým výhledem na město a jeho přilehlé okolí, a tak můžete výlet za zvířátky koncipovat jako celodenní, a využít i služeb restaurace, která je součástí zdejšího komplexu.