Příjemné osvěžení


Osvěžení v parném létě může mít nejen podobu klasického bazénu, ale třeba i zahradní sprchy. Ta je navíc mnohem levnější než standardní bazén.

Příjemné osvěžení

Vzhledem k tomu, že léto už je prakticky v plném proudu, chtělo by to něco, díky čemu by se dalo snadněji přežít tropické počasí. Samozřejmě, že nejúčinnějším způsobem, jak zápolit s vedry, je koupě domácí klimatizace. To však často není zrovna to nejlevnější řešení a také funguje jen uvnitř domu, nikoliv venku. Na dvorek je potřeba vybrat něco jiného, třeba bazén. Ten ani zdaleka nemusí stát tolik, kolik si většina lidí myslí. Dokonce není kvůli nové vodní ploše nutné provádět žádné stavební práce. Nadzemní typy jsou levné a není potřeba je složitě budovat. Stačí je jen složit dohromady.

Déšť

I tak se stále jedná o docela drahou záležitost. Navíc nadzemní bazény nejsou moc vhodné k plavání, ale pouze k osvěžení. V takovém případě je možná lepší poohlédnout se po něčem obdobně efektivním, ovšem za mnohem menší peníze. Mezi ideální kandidáty patří bezpochyby solární sprcha Chlorito.

Praktické zařízení

Stejně jako ty běžné, které se nacházejí v koupelnách po celém světě, i ty zahradní dokáží dokonale osvěžit. Vzhledem k tomu, že většinou umisťují na zahradu, mohou fungovat jako první obranná linie proti pocení se třeba během opečovávání rostlin nebo obecně jakékoliv venkovní práce. Některé modely jsou navíc obdařeny hadicí, díky čemuž se do jisté míry dají využívat i pro zalévání květin. Člověk tak nemusí pořád běhat z konví do domu, vodu lze načerpat i u sprchy. To je velice praktické a hodně to pomůže během pracovního nasazení.

Muž ve sprše

Jsou vzhledné

I když to neplatí prom všechny modely, obecně se dá říci, že solární sprchy vypadají docela k světu. Jsou obvykle obdařeny moderním designem, ale je možné si koupit i verze, které vypadají jako kdyby vypadly z předminulého století. Ty jsou však většinou o něco dražší. Za exkluzivní vzhled se vždy platilo více. Jinak jsou ale výdaje za solární sprchy minimální. Vzhledem k tomu, že je pohání sluneční záření, není potřeba je napájet přímo z domu. Ano, funguje to v podstatě jen během léta a začátku podzimu, ale jindy se stejně tento druh zařízení nevyužívá. Alespoň ne na dvorku.