Jaký výplňový materiál dát do krabic


Potřebujete rychle někomu něco odeslat a nemáte zrovna při ruce krabici vhodné velikosti, přičemž její rozměry značně přesahují velikost odesílaných předmětů? Pak by se vám mohla hodit nějaká šikovná výplň, pokud možno levná, bez zápachu, zdravotně nezávadná a recyklovatelná jako druhotná surovina, která zaplní zbývající prostor v krabici, aniž by se to nějak dramaticky podepsalo na celkové hmotnosti.

papírová vlnitá lepenka

Kartonová vlna – když podrobíte papírový karton z vlnité lepenky speciálnímu procesu prostříhávání za vzniku soustavy tenkých vláken, vznikne z vlnité lepenky vlna. Zní to zajímavě, ovšem výsledek je ještě zajímavější, starý nepoužitelný karton tak získá úplně jiný rámec a hlavně požadované vlastnosti – je velmi poddajný a pružný a zároveň natolik velký, že stačí pár kousků této hmoty a krabice je plná, aniž byste sháněli staré páchnoucí noviny nebo nějaký kus starých hadrů a vyřazeného oblečení. Kartonovou vlnu můžete mít doma i v zásobě pro případ, že se třeba v dohledné době stěhujete.

zabalená krabice

Nafukovací polštářky – když nafouknete vzduchem docela obyčejnou plastovou fólii z polypropylenu či z polyetylenu, vznikne soustava polštářků, s nimiž opět zaplníte místo v krabici velmi efektivně a hlavně levně a bez další hmotnostní zátěže. Polštářky se hodí hlavně pro velmi křehké věci, jako je sklo, keramika, výrobky z křehkého plastu a cokoli dalšího, co je nutné ve velké krabici zabezpečit proti pohybu a zároveň zajistit dostatečně měkkou výstelku.

Flo-pak jsou drobná tělíska z polystyrenu nebo z organické, biologicky rozložitelné hmoty, např. z kukuřičného škrobu, s nimiž opět uspějete u mnoha předmětů v krabicích, kde je prioritní především precizní ochrana před nárazem a poškozením. Tento výplňový materiál patří mezi novinky v oblasti balicí techniky, je však velmi dobře dostupný pro firmy i jednotlivce.