Pes „bull“ plemene a dítě v jednom domě


Pod „bull“ plemena si často zařazujeme takzvané bojové psy, kterých se spousta z nás naprosto zbytečně bojí. Tato plemena jsou natolik populární, že se samozřejmě občasnému napadení nevyhnete, především se ale jedná o chyby ve výchově psů. Napadnout vás může každý pes a to jak dospělého tak i dítě.
štěně pit bulla
Děti a psi mohou fungovat v jedné domácnosti a to nevyjímaje těchto psů, někdy nazývaných bojovými. Tohle označení ostatně není přesné a měli byste se tomu rozhodně vyvarovat. O psy bojové se totiž rozhodně nejedná. Pokud máte doma psa a narodí se vám malé miminko, seznamujte jej s ním velice opatrně. Nechte psa, aby si dítko očichalo a zjistilo, že je to jenom nový kamarád do domu. Psovi se samozřejmě musíte nadále věnovat, cvičit ho a odměňovat za pokroky. Jakmile se dítě začne trochu pohybovat, začněte jej učit, jak se k psovi chovat.
Každý pes, ať se jedná o jakékoli plemeno, potřebuje výcvik. Pokud nemáte na psa čas, pak si nepořizujte bull plemeno ale kupte si maltézského psa nebo čivavu. Třeba takový Stafordšírský bulteriér je skvělým přítelem a oddaným psem s obrovskou houževnatostí ale potřebuje pevný řád, lásku svého pána a také cvičit a cvičit. Tento bulteriér je také nesmírně laskavý k dětem, ty naprosto miluje a je naprosto spolehlivý. Miluje lidi a především děti, vyžaduje s nimi kontakt a náklonnost oplácí. Bull plemena svoji rodinu milují a často ji chrání a to včetně dětí, které se kolem něj pohybují.
hnědý pit bull
Každý pes, ať je to retríver a nebo pitbul, může mít vlivem špatného zacházení člověkem agresivní povahu. Každého psa můžete svým zacházením zničit a ublížit mu natolik, že nebude schopen vycházet například s dětmi. Pak si ale musíme položit otázku, zda za to může člověk, nebo zvíře. Před pořízením psa si nejprve srovnejte v hlavě, jestli máte na psa čas a můžete se mu pořádně věnovat. Všechna bull plemena potřebují dostatek pohybu, kvalitní stravu a především výcvik.