Zelený čaj


V poslední době se stává zelený čaj velmi oblíbeným. Jde o velice chutný čaj, o kterém byste měli určitě vědět.

Existuje velké množství odrůd zeleného čaje. U nás je pravděpodobně nejznámější Senča. Tento druh čaje má velmi příjemnou chuť a chutnat bude většině lidí. I proto je tím nejrozšířenějším. Poslední dobou si svou oblibu získává i Mačča. Tento druh čaje je práškový a jeho chuť je velmi výrazná. Chuťově nevyhovuje každému, ale stává se velice populární. Tyto dva druhy čaje mají svůj původ v Japonsku. Známý je také Cejlonský zelený čaj. Například v Japonsku je pití čaje společenskou událostí a má spoustu kritérií, která musí být splněna. Existují i odborníci na čajové obřady. Slouží k nim právě čaj zelený.
čajové plantáže

Dnes si již můžete koupit zelený čaj i v sáčkové formě, avšak celé, případně drcené volné lístky bývají variantou lepší. Nebojte se do kvalitního čaje investovat. Chuťový rozdíl bude obrovský. Pro nejlepší chuť čaje ho zalejte vodou, která se vařila a poté zchladla přibližně na 70 stupňů. Vařící voda by mohla způsobit to, že čaj zhořkne. Pokud bude voda studenější, jeho chuť se neuvolní.
zlatá konvička

Zelený čaj je velice dobrý sám o sobě. Stejně tak chutná velmi dobře i s medem a citronem. Kromě toho, že je velmi chutný, je i zdravý. Zelený čaj údajně slouží jako prevence proti rakovině a podporuje správnou funkci srdce. Dále je velmi dobrý na trávení. Pokud trpíte trávicími problémy, po zeleném čaji vám bude lépe. Vhodný je také pro osoby s problémy močového měchýře. Zelený čaj je velice močopudný, a proto dobře pročistí močový měchýř, trpíte-li například zánětem močového měchýře.
zelený čaj matcha

Maču, která je v práškové formě, můžete využívat i do dalších receptů. Stačí ji dodat do jakéhokoliv těsta. Od bábovky přes cheesecaky. Pokud ji využijete do těsta, které je světlé, bude výsledek zabarven do zelena, a tak naláká určitě i děti. Takovéto mača cukroví může oživit i mísu s vánočním cukrovím.