Někdy je lepší nenahrávat


Rozvoj sociálních sítí, médií a internetu sebou přinesl i pozoruhodný jev, a to je zvýšený počet fotek, které by jejich majitelé nejraději viděli schované pěkně v roušce tajemství a noci, kde měly zůstat.
Každý z nás má nějakou tu trapnou fotku z oslavy nebo z nějaké divočiny, které jsme se účastnili ve značně pokročilém stádiu opilosti či jiného stavu přivedeného lehkou drogou nebo jsme například procházeli takovou tou fází, kde jsme revoltovali proti systému a dospělým, kteří nás v té době nechápali a popravdě, dnes se nechápete taky.
 čtyři ruce
1)      Fotky z oslav
Takové fotky je nejlepší prohlížet s kamarády, rodinou, či kýmkoliv, kdo byl na dané oslavě, protože pokud si zadáte do prohlížeče „funny party photos“, vyjede vám nejdříve několik meme obrázků, potom to ale na vás všechno udeří jako tsunami na Japonsko a vy si začnete říkat, jestli náhodou tam nebude i vaše fotka. Nepřidávejte se dobrovolně na místo terče, zkuste se nad tím zasmát s přáteli.
 
2)      Fotky rodiny
Někdy je lepší si fotky rodiny a vás nechat někde u sebe. Ne každý má totiž fotogenickou tetu či tatínka, někdy si to člověk ani napoprvé neuvědomí, ale upozorní je na to až bystří komentátoři, kteří právě čekají na nějaké podobné fotky. Použijeme vzor z 1) příkladu, ukazujte je osobám zúčastněným, v soukromí, s hodně alkoholu v krvi.
 
3)      Fotky ostatních
Někdy nám zkrátka připadá dobré dát nějakou fotku na síť, například našeho kamaráda, který běží polonahý po ulici nebo někoho, kdo je v nějaké prekérní situaci, do které se nemusel dostat schválně. Chápeme, že takové fotky jsou ty nejlepší, protože se zasmějete i vy, neboť na těch fotkách nejste, ale pro někoho jiného to může být velmi nepříjemné zjištění a následné útrapy. Sice internet přijde o pár fotografií, ale někdy je zkrátka lepší to nechat tak.
 špinavý nápis
Zkrátka, co se týče internetu a fotek, buďte střízliví a rozvážní. Nebo se vám karma odvděčí a vy se jednou náhodou najdete taky na nějaké takové fotce. S přimalovaným přirozením a s grimasou odpovídající vřeštícímu orangutanovi. A to vidět fakt nechcete.