Moderní technika – drony


Co to vlastně ten dron je? Je to létající bezpilotní přístroj, řízený ze země pomocí dálkového ovladače. Obvykle má na sobě kameru, aby při jeho řízení, jeho řidič viděl, kam letí. Přístroj má na sobě obvykle čtyři vrtulky a kostru, která může nést kameru i jiný náklad.

moderní dron

Drony jsou dnes využívány velmi různými způsoby. Od trochu dražší hračky pro velké kluky, nebo-li dospělé muže, až po záchranářské a policejní i vojenské vybavení. Pro špionáž, umístění výbušniny, ale také pro vyhledávání pohřešovaných osob v neprostupném nebo těžko dostupném terénu, stačí na něho jen přidat například termo kameru. Často se také používají ke sledování divoké zvěře, ovšem u toho je nutné dávat si pozor, abychom pozorovanou zvěř přístrojem nerušili.

V oblasti armády je to způsob, jak získat informace pomocí přístroje, který není příliš velký a při jeho ztrátě, nebo likvidaci nepřítelem to nestojí žádný lidský život. Tak, jako mnoho věcí, které lidé vytvořili, je to dvousečnou zbraní, co dokáže mít velký užitek, ale také napáchat velké škody.

Například pomocí dronu můžete špehovat nějakou známou osobnost a poté záběry umístit někde na internetu, ale to Vám nedoporučuji, není to legální činnost.
dron ve vzduchu

Výhodou i nevýhodou této technické hračky nebo chcete-li pomůcky je její velikost a váha, kdy při velkém poryvu větru může být dron odhozen větrem do koruny stromu, ne vždy je možné s ním vyletět opět ze stromu ven, když e mu vzpříčí vrtulky mezi větvemi. Potom nastává situace, kdy se každý majitel uvízlého přístroje musí rozhodnout, zda pro přístroj poleze, nebo ho nechá na pospas osudu v koruně stromu. Ovšem dost často je to velmi drahá záležitost, proto je lepší ho sundat.  Jako mnoho technických věcí, i tato má potenciál zachraňovat, ale i ničit, záleží pouze na tom, za jakým účelem je svým majitelem použita.