Lapače snů a jejich význam


Jistě jste minimálně toužili, či vlastnili lapač snů. Já hned několik. Jsou krásnou dekorací do bytu, dodávají dojem lehké mystičnosti a pohodlné atmosféry. Lapač snů se dá sehnat v obchodě, nebo si jej můžete sami vyrobit. Nic těžkého na tom není. Některé jsou malé, jiné mohou mít dokonce i metr. Co však musíte dodržet, abys váš lapač snů opravdu mohl fungovat?
 prodej lapačů
            Žádný kov. Ani oblouk, na který poté budete tvořit vzor z nitě, by neměl být kovový. Měli byste využívat pouze přírodniny, tudíž i vlákna by neměla být syntetická. Kov je však úplně nepřípustný pro váš lapač, a proto byste se jej měli vyvarovat.
            Význam je poměrně jednoduchý. Funkce lapače během spaní je zachycování snů do pavučinky v kruhu. Ta zachytí zlé sny a s první paprskem je spálí. Hezký sen však putuje po šňůrce dolů k peříčku a zamíří do vaší duše. Korálek na lapači symbolizuje vaše „já“.
            Pavučinka by měla být harmonicky zapletená, jelikož zlo je opakem harmonie. V této pavučince sny ztratí cestu k vám. Dopomohou tomu právě pírka, která sny filtruje a pomůže tak určit směr každého snu.
            Taktéž se rozmyslete nad využitými barvami. Samozřejmě nejlepší volbou je bílá, ta vyznává čistotu, harmonii, která je pro spánek nejdůležitější. Pokud toužíte po černé, počítejte s pevností a silou. Žlutá a červená jsou barvy energie, štěstí a životní síly (žlutá jde od slunce).  Zelená je naopak barva přírody, má uklidňující funkci. Modrá je klasickou barvou naděje a optimismu, a nakonec fialová, ta je spíše mystická, až magická.
lapač snů
            Umístit jej nemusíte však jen nad postel, ale kdekoliv, kde toužíte po harmonii. Ať už je tím místem balkon, terasa, altánek, rozhodněte se vy sami. A nebo si jich můžete vyrobit hned několik a zavěsit je na všechna místa, která vám mají být příjemná. Nezapomeňte, že i samotná výroba lapače by měla být odpočinková činnost.