Dopravní prostředek potřebujeme


Dnešní svět je takový, že si ho bez dopravních prostředků nedokážeme představit. Musíme se nějak dostat do svého zaměstnání, musíme se dopravit za zábavou i do školy. Aby toho nebylo málo, tak některé lidi doprava i živý. Co by řídil řidič autobusu, kdyby autobus nebyl anebo na čem by pošťák rozvážel balíky z e-shopů. V dnešní době ještě neexistuje žádný dopravní prostředek, který by byl samořiditelný a nepotřeboval žádný zásah člověka. Nevím, jak by se třeba lidem líbil autobus bez řidiče asi by k němu moc velkou důvěru neměli a radši by šli pěšky. U některých dopravních prostředků by to ani poznat nešlo a lidé by o tom nevěděli což by bylo docela zajímavé.
auto audi
Většina lidí nadává na dopravní prostředky jen kvůli tomu, že „špiní“ ovzduší. Ale dnes se ovzduší špiní i horšími věcmi, než jsou výfukové plyny. V kamnech někteří lidé pálí různé oleje a další výrobky z ropy a dalších chemikálií, které do kamen nepatří ani náhodou. Fabriky zrovna našemu ovzduší také nepomáhají sice už je to ve většině zemí omezeno, ale jsou pořád země, kde vypustí úplně všechno, co do vzduchu vypustit jde. Nové dopravní prostředky už ani tolik emisí nevypouští ale pořád jezdí i dopravní prostředky, které vypouštějí věci, které by se srovnali i s nějakou hodně starou fabrikou.
Možná některé lidi napadne, že vidí ekologii v elektřině. Problémem ale je, že elektřina se musí z něčeho vyrobit. Sice se dnes převážně vyrábí z fotovoltaických panelů, vodní případně větrné energie anebo z uranu jenže slunce nesvítí pořád, voda dochází, vítr pořád nefouká a uran je velmi nebezpečný radioaktivní prvek, který je radioaktivní tisíce let. Tepelné elektrárny vypustí spousty škodlivých látek do ovzduší, a navíc se někde musí uhlí těžit což ničí naši přírodu. Navíc výroba akumulátorů, do kterých se poté elektřina ukládá je hodně drahá, pro životní prostředí náročná a obsahuje tolik nebezpečných chemikálií, že to je podobné jako s uranem.
zaparkovaný motorkář
Každá doba si něco přinese. Dříve se nemuseli stavět kvůli autům silnice ani dálnice, protože jen jezdili nějaké povozy s koňmi. Bylo to sice trochu ekologičtější než dnešní jízda v automobilu, ale automobilu se tento způsob dopravy nikdy nemůže vyrovnat. Dnes se automobil stal běžnou součástí života a kdo nemá auto nebo motorku jako by nebyl.