Vytoužené koťátko


V našich domácnostech se zabydlely a děti si je pro jejich přátelskou povahu oblíbily, britské krátkosrsté kočky. Toto plemeno má silné tělo s kulatou hlavou a velmi hustou srst. Patří mezi nejstarší plemena na našem území, které k nám doputovalo z Anglie. Nejspíše na lodích. Tyto kočky oplývají přátelskou a vyrovnanou povahou a pokud se jí podaří vytvořit prostředí, ve kterém se cítí dobře, bude dětem dobrým společníkem. Siamské kočky k nám přišly z Thajska, které bylo jejich původním domovem. Mají pružné, středně velké tělo a jejich zvláštností jsou jasně modré oči. Mají rády teplo a proto je v zimních měsících nejčastěji najdete poblíž topení. O těchto kočkách se traduje, že stejně jako psy, je možné je částečně vycvičit. Perská kočka do našich krajin přišla z Ruska. Tyto kočky mají rády mazlení a nejraději tráví čas na jednom místě.

Kočka domácí

Zvážit je potřeba především udržování jejich nádherné dlouhé srsti. O kterou je nutné se pravidelně starat. Tyto kočky dorůstají do hmotnost šesti až sedmi kilogramů. A jsou velmi přítulné. Bengálská kočka bývá pro svoji divokost označována domácím tygrem. Počátky šlechtění tohoto plemena, které bylo přivezeno z USA, jsou zaznamenány v šedesátých letech minulého století. Dorůstají do délky 70 centimetrů a jejich barevnost je odstíněná od oranžového odstínu, přes zlatou či pískovou. Ještě než přivezete koťátko domů, sedněte si se svými dětmi a poučte je, aby byly zodpovědné jak k sobě, tak ke svému mazlíčkovi.

Pohoda

Protože i mnohdy přes veškerou snahu může dojít k úrazu. Čím menší děti jsou, tím více opatrnosti je potřeba dodržovat. V počátku je důležité, aby ke vzájemnému kontaktu docházelo za přítomnosti dospělých. Než se dítě naučí svoje koťátko netahat za ocas, nezvedat ze země za hlavu či krk, pevně nesvírat při mazlení a počkat, až k němu přijde samo. Rovněž není vhodné násilné buzení a hlučné chování. Obé může novému členu rodiny způsobit stres. Důležitý je rovněž způsob krmení. Rozhodně jim do misky nedávat nic jiného, než je pro ně určené. Činnost, kterou mají jak děti, tak kočky nejraději, jsou společné aktivity s vybranými hračkami. Ke kýžené spokojenosti obou.