Objevte kouzlo šití


Pokud neumíte šít lze na internetu dohledat kurzy kde se základy šití naučíte. Pak už stačí jen pořídit si domů šicí stroj, nitě, nůžky a především látky. Jak se rozešijete uchvátí vás jistě další věci které budete při vašem tvoření potřebovat. Při samotném šití můžete volit ze široké nabídky látek bavlněných, syntetických nebo směsových. Výběr látky je závislý na tom co plánujete šít. Jiné látky volíme pro dětskou sukýnku jiné na povlaky polštářků.

antický šicí stroj

Kde brát inspiraci?

Nápady můžete čerpat z časopisů, internetu ale i ze výloh obchodů. Jiná látka dá zcela obyčejné věci netradiční vzhled který upoutá pozornost. Někdy stačí přišít na staré kalhoty novou látkovou aplikaci a rázem je na světě originální kousek. Pokud umíte šít je to velmi praktická věc což vědí zejména maminky malých dětí, které pomocí šicího stroje dokáží našít na tepláčky krásnou aplikaci a zachránit je tak před vyhozením. Na dětskou sukýnku se dá přišije kanýrek a rázem ji to ozvláštní. Někoho láká šití oblečení, někoho bytových dekorací, ať už jde o povlaky na polštářky, závěsy. Jiný se zaměřuje na šití nákupních tašek a jiného láká šití hraček. Každý v šití najít tu svoji parketu která je mu blízká.
metr a nitě

Šité hračky jsou v kurzu a mnoho rodičů jim dává přednost před těmi plyšovými protože jsou snadněji udržovatelné.

Pokud vás od šití odrazují ceny látek, ani to není překážkou a mnoho lidí volí cestu že obchází obchody s obnošeným oblečením a kupuje si oděvy netradičních látek, ty pak v pohodlí domova vypárá a ušije si z nich věc podle svého vkusu.

Když začnete šít budete mít patrně velkou radost z toho že něco dokážete vytvořit. V neposlední řadě je to skvělý relax pro někoho kdo pracuje duševně a ruce využívá jen při psaní na počítači. Až vás šití naprosto pohltí patrně si budete toužit zaplavit domácnost nejrůznějšími vychytávkami která usnadní práci. Šití je prostě koníček se vším všudy.