Kdy je důležité dobré těsnění


Jistě nikdo z nás nechce, aby mu například materiál vypadával z obalu, ve kterém jej přenáší, zvlášť pokud je sypký či tekutý. Zde je důležité pořádné těsnění. Právě to zbrání, aby nám materiál unikl ve chvíli, kdy se to nejméně hodí. Ovšem není to jeho jediné využití.těsnění hrdla láhve

Všichni jsme se jistě setkali s kapajícím kohoutkem. Stále kape, i když baterie je již dávno zavřená. Znamená to tedy, že někudy protéká voda, neboť přepážka, která tam je, již plně netěsní, ať již vinou poškození nebo opotřebení.

V každém případě to znamená, že bychom měli co nejdříve zavolat instalatéra. Jistě, lehké kapání nemusí být konec světa, koneckonců odteče odpadem. Avšak mějte na paměti, že každá kapka něco stojí, a při stále se zvyšujících cenách vodného a stočného to platí dvojnásob. Pokud tedy nechcete, aby vám peníze doslova utíkaly kanálem, je nutné situaci napravit co nejdříve.

Dalším příkladem mohou být okenice, a zvlášť v zimě. Zatímco v létě může být příjemné, že tam máte neustále lehký průvan, jakmile udeří mráz, situace už najednou není tak růžová. A platí to zvlášť v případě, že máte pod oknem postel nebo posezení. Zvlášť u dětí riskujete velmi vážné nastydnutí, které může přerůst v angínu, nebo dokonce zápal plic.

A i když máte postele na druhé straně místnosti, mějte na paměti, že špatným těsněním dochází k neustálé výměně vzduchu mezi vnitřkem a vnějškem. Co to znamená? Topením ohřátý vzduch jde ven, zatímco venkovní mrazivý dovnitř. Zde tedy peníze skutečně utíkají oknem, neboť ať už máte jakýkoliv způsob topení, za ohřátí vzduchu platíte. A je jasné, že jej nechcete ztrácet víc než v míře nezbytně nutné.utěsněná zavařeninová sklenice

Ať už se jedná o jakoukoliv netěsnost, vždy je důležité, abychom našli její příčinu a odstranili ji. Vždy totiž znamená jen to, že přicházíme o peníze, ať se nám to líbí, nebo ne. Proto rozhodně není dobré čekat, a jakmile něco takového zjistíme, je dobré co nejdříve zavolat příslušného odborníka. Sice to bude něco stát, ale v porovnání s tím, o jakou částku bychom přišli, kdybychom to nechali jen tak, je to skutečně zanedbatelné.