Jste nároční, nebo ne


Už jste se někdy zamýšleli nad tím, zda nepožadujete od života víc, než je zdrávo? Zda patříte k lidem, kteří jsou nároční a podřizují tomu všechno? Že už to není přirozené? Kde jsou hranice náročnosti? Dají se určit? Lze náročnost zaměnit s chamtivostí, nebo furiantstvím?
přívěšek na klíčích
Ze všech stran na nás číhají vymoženosti naší doby a ani Vy jim neodoláte. A přitom jde leckdy o investici, na kterou v daný moment prostě nedosáhnete. Mnozí lidé se vyhýbají půjčkám, nebo nebankovní hypotéce, protože se nechtějí zadlužit.
·         Ale co je nepřirozené na tom, že chci bydlet ve svém rodinném domku hned?
·         Je na tom něco náročného?
Vždyť je tolik lidí, kteří v rodinném domku bydlí. V dnešní době takové bydlení přece není náročné. Jediný problém je, že na to právě teď nemáte dostatek finančních prostředků.
·         Co tedy uděláte?
·         Budete dvacet let šetřit a potom si domek koupíte?
·         A Vy víte, co bude za dvacet let?
·         Jak bude vypadat trh s nemovitostmi?
·         Co když nastane reforma měny?
·         A Vy byste chtěli dvacet let bydlet v podnájmu panelákového bytu?
Dvacet let je přece jen dlouhá doba. A věřte, že v životě člověka v plné síle také dost zásadní.
·         Na sklonku produktivního života začnete budovat nové obydlí k obrazu svému?
·         Nebo byste jej chtěli prožívat ve vybudovaném rodinném hnízdě?
Jestli si kladete otázku, zda jste, nebo nejste nároční, a proto si nejprve ušetříte na vysněné bydlení, věřte, že nároční nejste.
·         Klidně si vyřiďte hypotéku a splácejte ji. Je to stejné, jako kdybyste si peníze šetřili. Jen s tím rozdílem, že už budete bydlet hned!
·         Také se hned nastěhujte do rodinného domku, ve kterém dvacet let prožijete krásný a spokojený život. A hlavně si jej za těch dvacet let vybudujete pro vlastní život, kdy už nebudete vládnout životní energií, kterou máte nyní!
dodávání klíčů od domu
Také je dost možné, že přenecháte rodinný dům potomkům, kteří na startu vlastního života nebudou muset řešit něco tak přirozeného, jako je bydlení ve vlastním.