Jedni z mnoha


Podíváme-li se na seznam nejbohatších lidí světa, který každoročně sestavuje americký ekonomický časopis Forbes, zjistíme, že mezi první tři patří velice známá jména. Jeff Bezos, Bill Gates a Warren Buffet, jejichž majetek se pohybuje v miliardách amerických dolarů. Jak ale dosáhli svého úspěchu.
ikonické slova pro obchod, noviny
Jeff Bezos, americký podnikatel a zakladatel světoznámého internetového obchodu Amazon. Nejdříve byl jeho, nyní největší internetový obchod, zaměřen pouze na prodej knih. Svoji společnost založil v garáži v roce 1994 a od té doby stále jen roste. Jeho E-shop se zaměřuje na prodej zboží všeho druhu s možností jeho zaslání kdekoli po světě. Samozřejmě, jako každý obchodník má své konkurenty, jsou jimi například E-shopy AliExpress nebo EBay.
Bill Gates, známý především jako jeden ze zakladatelů společnosti Microsoft. Už v raném roku se učil programovat a v sedmnácti letech vytvořil program na tvorbu školních rozvrhů, za který dostal 4200 dolarů. V roce 1973 nastoupil na Harvard. O dva roky později založil se svými příteli společnost Micro-Soft, aby mohli prodávat svůj programovací jazyk, který nesl název Microsoft BASIC. Aby se mohl Bill věnovat svému obchodu naplno odešel z vysoké školy. Postupem času se jeho firma na tvorbu operačního systému rozrostla. A dosáhla nevídaných úspěchů.
Třetím, méně známým mužem na Forbes seznamu je Warren Buffet neboli „Zázrak z Omahy“.
komínky z peněz
Tento obchodník a investor si vysloužil svoji přezdívku díky dokonalému předpovídání toho, kudy se bude světový trh pohybovat. Během celé jeho kariéry nebylo na něj uděleno jediné obviněný ze zpronevěry. S investováním a obchodem začal již ve školních letech, a to prodejem Coca-Coly. O několik let později začal s obchodem s nemovitostmi a tím skutečně začal jeho život obchodníka.
Přes těžké začátky až ke sladkému konci, tak se tito muži dostali až na vrchol, kde dohromady vlastní více než polovina lidí v U.S.A.