I roční dítě má svůj zubní jemný kartáček


Vaše roztomilé děťátko už povyrostlo z miminka a dosáhlo jednoho roku. Mezitím maminky i tatínkové určitě pečovali o jeho zoubky alespoň „prsťáčkem“, což je takový navlékací jakoby zubní kartáček. Ale už přišla doba, kdy by zubní kartáček pro roční dítěmělo mít i vaše úžasné robátko, a je třeba pečlivě zvážit a vybírat, z čeho bude zubní kartáček vyroben.

zubní kartáčky

Určitě se fantazii meze nekladou. Výrobci dokážou vyrobit – zvláště dětské zubní kartáčky – v nádherných barvách i tvarech připomínající jejich oblíbené pohádkové postavičky. Jde o to, přitáhnout pozornost dítěte k zubnímu kartáčku, aby si ho oblíbilo, mělo ho rádo a rádo si s ním i čistilo zoubky. Začínejte s čištěním zubů společně celá rodina, dítěti se bude líbit, že jste všichni pospolu a jak známo, okoukává a opakuje zpravidla to, co dělají jeho rodiče. Tak přejde k automatickému návyku, za který vám v dospělosti poděkuje. Péče o zuby se vyplácí a prevence je zde na prvním místě.

čištění zubů

Dítěti nejprve čistěte zoubky vy sami, protože samo v jednom roce svého věku samozřejmě nemůže zvládnout správný postup čištění zoubků, ale nechte ho si zvyknout na zubní kartáček, dejte mu ho do ruky a vysvětlujte vlídně, proč má nového kamaráda. Kam je třeba jeho kamaráda zastrčit a co ten kámoš v jeho pusince vlastně dělá a jakou užitečnou práci tam provádí. Zoubky přejíždějte kartáčkem opatrně, jemně a dbejte na řádné očištění. Jen tak nebudou v dětské pusince zůstávat škodlivé mikroorganismy, které by mohly vašemu děťátku způsobovat nepříjemné bolesti.

První dětský zubní kartáček může být samozřejmě vyvedený ve všelijakých barvách, zdravotně nezávadných, podotýkáme, ale hlavně jeho štětinky by měly být velmi a ultra jemné. Pro, zvláště malé děti, je dokonalou volbou ultra jemný zubní kartáček, kterým se naučí, jak si pravidelně čistit své zoubky.