Chcete mít svůj styl? Pořiďte si háčkovanou kabelkuV poslední době je háčkování oblíbenou činností. Háčkují nejen ženy na mateřské pro své děti, ale i mladé dámy nebo dívky, které někde potřebují uplatnit svou kreativitu. Výhodou ručně vyrobené kabelky je to, že budete mít originální kousek, a to i kdybyste si výrobek nechali zhotovit na zakázku. V současné době totiž vznikají obchody, kde vám vyrobí kabelku podle všeho přání.

háčkované dečky.jpg

Háčkování tedy skýtá mnoho možností a u kabelek obzvlášť. Můžete si vybrat z nepřeberného množství rozměrů, barev, tvarů i materiálu. A ani barevné kombinace nejsou problém.

Jedním typem takto vyráběných kabelek mohou být kabelky měkké, bez pevné výplně, které se hodí na lehčí věci. Kombinovat je lze např. s kovovou či dřevěnou rukojetí.

Větší kabelky, které se do jisté míry inspirují vzhledem značkových kabelek, disponují plastovou výplní, jež jednak zabraňuje jejich nežádoucímu krabacení, jednak umožňuje přenášet těžší věci, např. knihy, přičemž se nemusíte bát, že dojde ke zničení vzoru.

Vlastnosti kabelky závisejí také na hustotě použitého vzorku, obecně platí, že čím hustší tím pevnější. Většinou se do těchto výrobků všívá slabá látka, díky čemuž nic neztratíte.

Často se používá bavlna, pokud je s příměsí, pak je pevnější. Nebo také bambusová příze, která vytvoří lesklý vzhled. Velmi atraktivní na ručně dělaných kabelkách je, že i vy můžete maličko pozměňovat jejich vzhled tím, že přidáte nějaký šperk, peříčko, ozdobíte korálky a čímkoliv, co vás napadne.
příze na háčkování.jpg

Platí ovšem, že tyto kabelky se nehodí např. ke sportovnímu oblečení. Milým dojmem naopak působí malé psaníčko vhodné na ples, nebo větší taška ve stylu casual, s níž se dá vyrazit do města. O tom, že se hodí k vodě, není pochyb.

Je ale nutné říct, že pokud si ji necháte vyrobit na zakázku, sáhnete si hlouběji do peněženky, ale budete mít svůj styl.