Prodávejte svou úrodu na trzích!


Máte vlastní zahradu, sad nebo prostě místo, kde pěstujete spoustu ovoce a zeleniny? A víte, že si tím můžete přivydělat i pěkné peníze? Pokud každé léto lamentujete nad tím, že už nevíte, kam s úrodou, obdarovali jste všechny známé, sousedy, rodinu, blízké, a stejně vám stále dost zbývá, zamyslete se nad tím, jestli by nestále za to, začít úrodu prodávat na farmářských trzích. Přece jen, vypěstovat ovoce a zeleninu není zadarmo, a takto se vám alespoň nějaké náklady vrátí. Na farmářských trzích sice bývá velká konkurence, ale pokud bude vaše ovoce a zelenina dobré, lidé se k vám bude vracet. Pro začátek třeba nastavte o něco menší ceny než velcí zelináři. Nízké ceny vždy přitáhnou lidi a udělají vám dobrou reklamu.

ovoce

Na něco takového je navíc teď naprosto ideální doba, jelikož ceny ovoce a zeleniny vystřelili v supermarketech raketově směrem nahoru. Lidé nechtějí takové peníze platit za povadlou zeleninu a ovoce bez chuti. Mnoho z nich je ochotno peníze obětovat, ale za domácí plodiny z naší země, které jsou plné chuti.

Co budete na takový prodej potřebovat?

Pokud chcete začít prodávat ovoce a zeleninu pravidelně, určitě si vyřiďte živnostenský list. Pokud se bude jednat jen o jednorázový prodej, a vejdete se s výdělkem pod 30 000, nic si vyřizovat nemusíte. Poté budete muset zarezervovat pro sebe prodávající místo na tržišti a zaplatit pronájem. Ten je v různé výši, město od města, místo od místa.

trh

Budete také muset ovoce a zeleninu dostat na místo v neporušeném stavu. K tomu budete potřebovat větší auto a samozřejmě přepravky na zeleninu na ovoce. Měli by být certifikované na převážení jídla, mít dostatečnou odolnost a být prostorné, abyste nemuseli tahat několik desítek přepravek. Pak už jen stačí nasadit úsměv, krásně naaranžovat své zboží, nastavit ceny a začít s úspěšným prodejem!