Chemická válka s bazénem


Chce-li být člověk vlastníkem zahradního bazénu, na který by mohl být pyšný, kterým by se mohl chlubit každému návštěvníkovi, musí se o tento také náležitě zasloužit, musí se přičinit. Protože takový bazén s čistou vodou nikdy nebyl, není a ani nebude samozřejmostí. Ba naopak – neznalý člověk si nejednou nedokáže vůbec představit, co to obnáší nějaký takový dokonalý bazén mít.
cákající mladík

Chce-li mít člověk záviděníhodný bazén, má jedinou možnost, jak toho dosáhnout. A to tento dnes a denně udržovat. Protože stačí jenom chvilková liknavost a vše je najednou jinak. Leckdy i úplně jinak.

Takový dokonalý bazén nikdy nevydrží dlouho, není-li mu dopřáváno náležité péče. Zato .

Ano, je to právě chlór, co hraje při udržování bazénu vysloveně nezastupitelnou roli. Protože voda je přímo ideálním prostředím pro množení se kdejakého mikroskopického prevítu, jenž se jí za její pohostinnost ‚odvděčuje‘ znečištěním, a je to právě do ní přidávaný chlór, s nímž tato vydrží déle vzdorovat. Protože chlór je učiněný zabiják právě kdejakých bakterií, řas a jiných mikroorganismů, jež nejsou v takové bazénové vodě za žádných okolností vítány.
plavec s čepicí
Je nasnadě, že v dnešní době existuje už přípravků obsahujících chlór celá řada. A chce-li si jimi člověk zdokonalovat svůj bazén, měl by si vybrat z oné široké nabídky právě to pravé, to, co mu bude nejlépe vyhovovat. Musí to být pro majitele toho kterého bazénu ideální nejen co se týká složení, ale třeba i dávkování; protože i na tom záleží účinnost a tím i výsledný efekt.

Člověk si může pořídit třeba přípravek na bázi tablet, jež se jednoduše vloží do plováku a tam se nechají postupně rozpouštět, ovšem stejně tak se může rozhodnout i pro některý z tekutých přípravků, jichž se do bazénu jednoduše nalije množství odpovídající množství vody a o nic víc se starat netřeba.

A protože je člověk nejednou přece jenom poněkud línější povahy nebo si zase až tak moc nevěří v otázkách chemie, může nejednou volit klidně i něco ještě dokonalejšího, než jsou jen přípravky obsahující chlór. Pokud je mu libo, může si opatřit namísto těchto i alternativy s mnohem více funkcemi, na něž se lze spolehnout i ve více ohledech. Třeba takové tablety 3v1 nebo 5v1 zvládnou více funkcí najednou, zastoupí i další výrobky a usnadňují tak život majiteli takového bazénu.

Tomu, kdo se prostě jednoho dne rozhodl, že se chce koupat hned u domu, že se nechce mačkat někde na drahé a přeplněné plovárně nebo riskovat zdraví u nějaké přírodní vodní nádrže.

A dobře učinil.